Aktualności Strona główna

XIII Międzynarodowe Targi Elektroenergetyki,
Elektrotechniki, Elektroniki i Telekomunikacji ELTARG

25-28 maja 2004 r. - Katowice

 
W dniach od 25 do 28 maja (wtorek - piątek) 2004 r. Międzynarodowe Targi Katowickie przy współudziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich organizują:

ELTARG 2004 - XIII Międzynarodowe Targi Elektroenergetyki, Elektrotechniki, Elektroniki i Telekomunikacji (http://www.eltarg.com)

Patronat nad tą imprezą targowo-wystawienniczą objęło Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

 

Całość ekspozycji organizowana będzie pod hasłem: TECHNOLOGIE TRZECIEGO MILLENNIUM.

 

Jak co roku Targi ELTARG są jednym z ważnych wydarzeń w branży i stanowią forum, spotkań i wymiany doświadczeń firm zajmujących się energetyką, elektrotechniką, elektroniką i telekomunikacją. W tym roku na Targach ELTARG zaprezentuje się blisko 100 firm z 6 krajów (Austria, Niemcy, Republika Czeska, Słowacja, Polska). Prezentować one będą swoje osiągnięcia z zakresu elektrotechniki przemysłowej i powszechnego stosowania - urządzenia do wytwarzania, przetwarzania i przesyłania energii elektrycznej. Swoje miejsce na targach będzie miała również elektronika przemysłowa.

Firmy zaprezentują na swoich stoiskach podzespoły energoelektroniczne, osprzęt elektryczny i elektroniczny, a także całą gamę izolacji i przewodów elektroenergetycznych i elektronicznych, osprzęt kablowy.

Wśród wystawców znajdą się również firmy zajmujące się monitoringiem systemów i układów elektronicznych, napędami elektrycznymi.,

W pierwszym dniu targów rozstrzygnięty zostanie konkurs na Najlepszy Produkt ELTARG 2004.

W ramach Targów ELTARG funkcjonować będą salony tematyczne:

  • Salon Energetyka, której tematyka obejmuje m.in. zespoły prądotwórcze, automatykę, kable i przewody, izolatory;
  • Salon EIB Europejska Magistrala Instalacyjna, której tematyka obejmuje systemy europejskiej magistrali instalacyjnej, technologie „inteligentnego budynku”.

 

Targom ELTARG 2004 towarzyszyć będą liczne konferencje i seminaria, w tym:

  • podczas „Salonu Energetyka” odbędzie się Kongres „Polski sektor paliwowo-energetyczny w Unii Europejskiej” - organizowany przez Południowy Koncern Energetyczny z udziałem przedstawicieli UE;
  • podczas „Salonu EIB Europejska Magistrala Instalacyjna” odbędzie się VII Konferencja EIB - „Technologie Trzeciego Millenium” - organizowana przez EIB User Club Polska oraz Międzynarodowe Targi Katowickie.

 

Ponadto odbędą się:

  • II Seminarium naukowo-techniczne „Elektrotechnika, Elektrotermia, Elektrotechnologia” - organizowane przez Oddział Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Katowicach;
  • Ogólnopolskie spotkanie kobiet ze Stowarzyszenia Elektryków Polskich;
  • V Konferencja naukowo-techniczna „Bezpieczeństwo w elektryce” - organizowana przez Oddział Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Katowicach.
  •  

 Aktualności - ELTARG 2003